Sport10 maja 200914:15

RTP Unia Racibórz awansowała

RTP Unia Racibórz awansowała - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotę 9 maja w Sosnowcu miejscowa drużyna KKS Czarni uległa RTP Unii Racibórz 0:4 tracąc trzy gole w pierwszych dwudziestu minutach spotkania.

Próba prowadzenie otwartej gry przez słabszy zespół z Sosnowca spowodowała szybką stratę dwóch goli. Patrycja Wiśniewska bez litości wykorzystała dwie sytuacje w 6 i 10 minucie spotkania. Kolejnego gola zdobyła Agnieszka Karcz w 18 minucie. Po przerwie w miejsce Patrycji Wiśniewskiej zagrała Anna Sznyrowska i zdobyła czwartego gola dla Unii w 56 minucie meczu po bardzo dobrym podaniu Marty Sęgi.

- W sobotnim meczu zagraliśmy w eksperymentalnym ustawieniu. Po ciężkim meczu w Białej Podlaskiej dałem odpocząć kilku zawodniczkom. Tym razem szansę gry w ataku dostała Olga Syerova i w sobotę zapadła decyzja o przedłużeniu z nią kontraktu na następny rok. Zawodniczki Czarnych starały się prowadzić otwarta grę i stworzyły kilka groźnych sytuacji,w naszej bramce bezbłędnie zagrała Dorota Wilk. W bocznych sektorach boiska dobrą robotę wykonały Patrycja Rżany i Renata Luberda. A w drugiej połowie przy podmęczonych przeciwniczkach fajnie pograła sobie w środku Marta Sęga - powiedział trener Remigiusz Trawiński.

Oprócz trzech strzelonych goli raciborska drużyna miała jeszcze dwie okazje, ale jedną zmarnowała Olga Syerova, a drugą Patrycja Wiśniewska. Zawodniczki Czarnych najlepsze okazje stworzyły sobie w 30 i 33 minucie spotkania.

W drugiej połowie meczu dalej była widoczna przewaga Unii, jednak wraz z upływem czasu piłkarki z Raciborza po zdobyciu czwartego gola nie forsowały tempa, oszczędzając siły na najważniejszy ligowy mecz w tym sezonie. W następną niedzielę 17 maja o godz. 11 we Wrocławiu może się ostatecznie wyjaśnić sprawa tytułu Mistrza Polski w sezonie 2008/2009. Raciborskiej Unii do zdobycia tego trofeum potrzeba conajmniej remisu.

RTP Unia Racibórz: Dorota Wilk, Agnieszka Karcz (od 46 min. Agnieszka Różkowska), Kamila Darda, Hanna Konsek, Patrycja Rżany, Kinga Bandych, Katarzyna Krupa, Renata Luberda, Natalia Surma (od 46 min. Marta Sęga), Patrycja Wiśniewska (od 46 min. Anna Sznyrowska), Olga Seyrova. I trener Remigiusz Trawiński, II trener Andrzej Jasiński.