Sport28 maja 201122:05

Derby powiatu na remis

Derby powiatu na remis - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Pewne utrzymania w lidze okręgowej raciborskie Rafako zmierzyło się dziś z aspirującą do zajęcia miejsca na podium LKS 08 Nędza. Mimo różnicy w tabeli mecz stał na dość wyrównanym poziomie i ostatecznie zakończył się podziałem punktów (1:1).

Początkowe minuty spotkania to usilne starania zespołu Nędzy, by zmusić miejscowych do przyjęcia ich warunków gry. Rafako nie miało jednak zamiaru ustępować, co dawało do zrozumienia twardą, aczkolwiek zgodną z przepisami grą. Goście z kolei rozgrywali piłkę mądrze, nie grali na hura. Próbowali strzelać z dystansu, jednak większość ich strzałów była niecelna. Przyjezdni najbliżej strzelenia gola byli w 16. minucie jednak piłka po silnym strzale ich zawodnika trafiła jedynie w słupek.

Sytuacja ta podziała pobudzająco na graczy Rafako. Obudzili się z transu, w jakim zdawali się być przez pierwsze minuty spotkania. Gospodarze oddali kilka strzałów na bramkę Michała Tumuli, jednak większość z nich była niecelna, a z pozostałymi dobrze radziła sobie defensywa Nędzy i sam bramkarz. Przyjezdni byli zdecydowanie bliżej zdobycia gola otwierającego wynik spotkania, jednak i oni mieli małe problemy ze skutecznością.

28. minuta spotkania. Nędzanie wywalczyli rzut wolny, jednak strzał z tego stałego fragmentu gry został zablokowany przez mur złożony z zawodników miejscowych, jednak chwilę później po błędzie defensora Rafako, Tomasza Wojciechowskiego do piłki doszedł Bronisław Kłosek, który nie dał najmniejszych szans na obronę strzału Rafałowi Koczwarze. 0:1.

Sytuacja ta nie podcięła skrzydeł Rafakowcom. Kilka minut po stracie bramki mieli idealną sytuację do wyrównania, jednak strzał Sławomira Pytlika nie sprawił kłopotów Michałowi Tumuli. Mimo to gospodarze nie poddawali się i już po kilku chwilach znów wypracowali dogodną sytuację, lecz tym razem piłka minęła wszystkich zawodników Rafako.

W samej końcówce pierwszej połowy, gracze Wojciecha Grabinioka próbowali skontrować graczy Nędzy, jednak defensywa przyjezdnych zdążyła wrócić i ustawić swe szyki obronne, a po chwili wyprowadzili atak, zakończony minimalnie niecelnym strzałem Michała Stroki.

Początek drugiej połowy to zmasowane ataki raciborzan. Miejscowi wiedzieli, że gdy przycisną przeciwnika ten może się pogubić i dać im okazję do wyrównania. Tak się też stało w 53. minucie. Piłka rozegrana została dokładnie na prawej flance, po czym trafiła do Marcina Ulańskiego, ten wpadł z nią w pole karne  i umieścił ją w długim rogu bramki gości obok bezradnego golkipera, czym uradował swych kolegów z drużyny.

Od tej pory gracze Rafako zaatakowali nieco śmielej. Atakowali głównie flankami, rozgrywając piłkę szybko. Wiedzieli, że jednak mały błąd może zakończyć się przejęciem piłki przez oponenta i kontrą, a być może nawet stratą kolejnego gola. Gracze Nędzy z kolei szukali swych okazji w stałych fragmentach gry. Kilkukrotnie przewracali się w dość teatralny sposób w polu karnym Rafako, jednak jedyne co udało im się wywalczyć to… żółty kartonik dla jednego z ich graczy.

Końcówka spotkania. Gracze Nędzy napierali na bramkę raciborzan. W pewnym momencie piłka opuściła boisko, jednak sędzia uznał, że to jeden z gospodarzy dotknął ja jako ostatni, przez co wprawił miejscowych w nie lada konsternację. Podyktowany rzut rożny i tak nie przyniósł zagrożenia dla bramki Rafako. Mimo to, gracze Nędzy ciągle dążyli do zmiany wyniku. Skoro jednak nie mogli zdobyć bramki z bliska, decydowali się na strzały z daleka. Jeden z takich strzałów padł w jednej z ostatnich akcji. Zawodnik Nędzy zdecydował się na strzał prawie z połowy boiska. Mało brakowało, a zdobyłby w ten sposób gola dla swego zespołu, jednak Rafał Koczwara stanął na wysokości zadania i wybił piłkę.

Niedługo po tym sędzia zakończył derbowy pojedynek, w którym remis z pewnością nie usatysfakcjonował żadnej z drużyn. Po tym meczu Rafako awansowało dwie pozycje, na miejsce szóste, z kolei Nędza wskoczyła na miejsce trzecie.

KS Rafako Racibórz – LKS 1908 Nędza 1:1 (0:1)