Sport19 marca 201119:50

Unitki wzięły odwet na Pogoni

Unitki wzięły odwet na Pogoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

RTP Unia Racibórz pokanała dziś na własnym boisku Pogoń Women Szczecin 3:0, biorąc tym samym odwet za porażkę w Szczecinie na początku rundy jesiennej. Wygrana nie przyszła łatwo. Przybliża jednak raciborzanki do kolejnego tytułu mistrzyń Polski i startu w rozgrywkach UEFA.

Bardzo udanie zainaugurowała rozgrywki Ekstraligi nasza drużyna. Pewnie pokonała dziś Pogoń Women Szczecin 3 - 0. Tym samym piłkarki Unii już dziś postarały się o prezent dla trenera Remigiusza Trawińskiego, który jutro obchodzi swoje urodziny.

Trzeba jednak przyznać, że mecz nie należał do łatwych. Ciężkie boisko ułatwiało raczej bronienie niż konstruowanie szybkich akcji ofensywnych. Unitki od początku atakowały lecz uparcie pchały się środkiem z czym bez problemu radziły sobie przyjezdne. Od 30 minuty więcej było akcji oskrzydlających ze strony Ivany Bojdovej i Marty Stobby co pozwoliło na rozerwanie szyków obronnych Pogoni. Pierwszą bardzo dobra okazję miały jednak zawodniczki Pogoni. W 37 minucie bardzo groźnie strzeliły na bramkę Unii jednak Daria Antończyk nie dała się zaskoczyć. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do unitek. Nagroda spotkała je w 45 minucie, kiedy to po ostrym dośrodkowaniu Bojdowej na długim słupku przytomnie uderzyła Marta Stobba i piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki Pogoni.

W drugiej odsłonie unitki osiągnęły jeszcze większą przewagę. Raz po raz było gorąco pod bramka Pogoni. Duża w tym zasługa skrajnych pomocniczek, które umiejętnie dogrywały piłki w pole karne. Druga bramka padła w 61 minucie i była efektem wzorowej współpracy Marty Stobby i Agnieszki Winczo. Ta ostatnia przytomnie odegrała do tyłu a doświadczona Marta nie miała problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Wynik ustaliła Partycja Wiśniewska, która otrzymała bardzo dobrą piłkę z prawej strony od Ivany Bojdowej, ograła w sytuacji 1 na 1 obrończynię Pogoni i dołem skierowała piłkę do bramki.

Wynik meczu bardzo ucieszył trenera Remigiusza Trawińskiego. W pomeczowej wypowiedzi pochwalił wszystkie swoje zawodniczki. Podkreślił dobrą postawę pomocniczek szczególnie tych skrajnych. Był też bardzo zadowolony z dyspozycji Ivy Landeki, która rządziła w środku pola. Aktywne były tez nasze napastniczki. Naszego szkoleniowca zmartwiły za to kontuzje Marty Stobby i Patrycji Pożerskiej po brzydkich zagraniach przeciwniczek.

Sympatyków kobiecej piłki nożnej zapraszamy serdecznie na nowy portal www.kobiecyfutbol.pl  na którym można znaleźć aktualne informacje dotyczące rozgrywek kobiecych w Ekstralidze i ligach niższych, a całość uzupełniają informacje dotyczące Reprezentacji Polski.

RTP Unia Racibórz - Pogoń Women Szczecin 3 - 0  (1 - 0)

1 - 0 Marta Stobba 45', 2 - 0 Marta Stobba 61', 3 - 0 Patrycja Wiśniewska 85'

RTP Unia: Antończyk – Konsek, Mika, Pawlak – Bojdova, Żyła (Pożerska 46’) (Krupa 83’), Landeka, Stobba (Istokova 63’) – Żelazko – Wiśniewska, Winczo.