Sport5 grudnia 201014:04

Ambicji nie zabrakło, ale przegrana

Ambicji nie zabrakło, ale przegrana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Kolejnej porażki doznały II-ligowe siatkarki UKS Krzanowice, tym razem z AJD Częstochowianka Częstochowa i to u siebie. Przyjezdne zachowały więcej spokoju i zimnej krwi. Gospodynie grały ambitnie, ale znów musiały zejść pokonane. Krzanowice nadal więc w strefie spadkowej.

Bardzo dzielnie walczyły krzanowiczanki w kolejnym meczu ligowym, w którym zmierzyły się z częstochowiankami. Pierwszy set to wymiana ciosów z obu stron i walka punkt za punkt do stanu 17:17. Niestety, w końcówce seta przyjezdne zagrały bezbłędnie wygrywając do 18. Partia druga to walka punkt za punkt. Mecz nabierał rumieńców, ponieważ coraz więcej było długich wymian, mocnych ataków, a przede wszystkim wspaniałych obron z obu stron. I znów przy stanie 21 : 21 gospodynie popełniają cztery błędy własne przegrywając seta.

Na trzecią odsłonę krzanowiczanki wyszły ze spuszczonymi głowami, przegrywały już 7 : 13. Po czasie jednak coś drgnęło w grze gospodyń i znów licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać mecz na wysokim poziomie, gdzie krzanowiczanki systematycznie odrabiały straty doprowadzając do wyniku 18 : 19. Jednak tego dnia więcej spokoju i zimnej krwi w końcówkach zachowały przyjezdne, które po osiemdziesięciu minutach mogły cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu oprócz dobrego przyjęcia i ambitnej gry w obronie krzanowiczanki dołożą dobre rozegranie i lepszą skuteczność na siatce.

GS UKS Krzanowice - AJD Częstochowianka Częstochowa 0:3 (-18,-23,-21)

Skład: Magdalena Sławik (9 pkt.), Barbara Otlik (8), Magdalena Bahryj (3), Agnieszka Breitschedel (2), Aleksandra Baron (12), Weronika Sławik (3), Karolina Daniszewska - libero oraz Klaudia Nagler (2), Justyna Hońca, Magdalena Śmieja, Karolina Wittek, Sylwia Balcer.