Sport9 listopada 201013:55

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W Radomiu odbył się Puchar Polski Kadetów do lat 17. Trener Piotr Szczeponiok zabrał ze sobą 6 zawodników - Łukasza Jaroszewicza startującego w kategorii do 46 kg, który dwie walki przegrał i tym jego zawody zakończyły się na 13 pozycji. W kategorii do 50kg walczył Krzysztof Benesz który stoczył dwie walki przegrane i jedną wygraną kończąc turniej na 17 pozycji.

W kategorii do 63 kg wystartowało dwóch zawodników - Mateusz Derenowski, który przegrał dwie walki i skończył turniej na 23. pozycji i Krzysztof Bańczyk który miał 5 ciężkich pojedynków wygrał cztery i tylko uległ w walce finałowej, po zaciętym pojedynku, Danielowi Kreftowi z Cartusii Kartuzy, zdobywając srebrny medal.

W wadze do 85 walczył Kacper Wołek. Kacper stoczył pięć pojedynków - wygrał trzy i dwa przegrał, skończył turniej na 8 pozycji. Trener Piotr podkreśla że wszyscy zawodnicy, poza Krzysztofem Bańczykiem, byli nowicjuszami na tak ważnej imprezie. Są oni najmłodsi rocznikowo i muszą jeszcze nabrać doświadczenia aby walczyć o pozycje medalowe.

W Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców do lat 24. Wystartowało w nich dwóch zawodników - Mateusz Wanke i Wojtek Kudla. Wojtek Kudla w kategorii do 84 kg. przegrał dwie walki i skończył zawody na 12 pozycji. Mateusz Wanke w Kategorii do 66 kg po kontrowersyjnym pojedynku gdzie sędziowie przyznali punkt wbrew regulaminowi przegrał w walce finałowej z Danielem Rutkowskim (Olimpijczyk Radom) zdobywając tytuł Vice Mistrza Polski.