Sport8 listopada 201012:52

Pływanie: Nieźle na Grand Prix

Pływanie: Nieźle na Grand Prix - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, którzy startowali 6/7 listopada w Grand Prix - Pucharze Polski na pływalni 25-metrowej w Ciechanowie. Najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Nawaryńska.

Najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Nawaryńska (trener Ewa Lewandowska), która na 100 m stylem grzbietowym zajęła miejsce tuż za podium (czwarte), a na 200 m tym samym stylem wywalczyła piątą lokatę, ustanawiając wartowściowe rekordy życiowe. Również czwarta na 50 m stylem grzbietowym była Aleksandra Mazurkiewicz (trener Rafał Bałys). Ola zajęła ponadto szóste miejsce na 100 m stylem grzbietowym. Nielubianą przez sportowców czwartą lokatę zdobyła Agata Pawlisz (trener Ewa Lewandowska) na 100 m stylem klasycznym. Pawlisz zajęła ponadto siódme miejsce na 200 m stylem klasycznym i dziewiąte na 50 m popularną "żabką". Piąta na 200 m stylem klasycznym przypłynęła Monika Czerniak (trener Piotr Generalczyk). Zdobyła także szóste miejsce na 400 m stylem dowolnym i siódme na 100 m stylem klasycznym. Na uwagę zasługują starty Roberta Wikowieckiego i Macieja Sudenisa w stylu grzbietowym (trener R. Bałys) oraz Katarzyna Rogacz w stylu klasycznym (trener E. Lewandowska).

W zawodach startowało 277 pływaków z 59 klubów. Najlepszymi zawodnikami zostali Aleksandra Urbańczyk z Trójki Łódź oraz Krzysztof Pielowski z Kormorana Olsztyn. (Bis)