Sport15 sierpnia 201019:42

ME w pływaniu: Ostrowska z półfinałem

ME w pływaniu: Ostrowska z półfinałem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Agnieszka Ostrowska z AZS PWSZ Racibórz startowała w reprezentacji Polski na rozegranych 9-15 sierpnia w Budapeszcie Mistrzostwach Europy Seniorów w pływaniu. Podopieczna trenera Piotra Generalczyka najlepiej zaprezentowała się w swojej koronnej konkurencji 200 m stylem klasycznym.

Awansowała do półfinału, gdzie ostatecznie zajęła 13 lokatę, minimalnie przegrywając z drugą naszą reprezentantką Pauliną Zachoszcz (2.31,11). Agnieszka uzyskał w eliminacjach 2.30,32 co jest jej najlepszym rezultatem w 2010 r. (poprzednio 2.30,48). Aby dostać się do finałowej „ósemki” trzeba było uzyskać 2.28,28.

Pozostałe starty na 50 i 100 m stylem klasycznym nie przyniosły awansu Agnieszki do 1/2finału. Trzeba jednak zauważyć uzyskanie także najlepszego wyniku na 100 m stylem klasycznym w tym roku 1.11,81 (poprzednio 1.12,02). Awans Agnieszki do czołowej 16-stki Europy i poprawa wyników jest z pewnością jej i trenera zauważalnym sukcesem.

W stolicy Węgier pływał także absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu Przemysław Gorczyca, obecnie reprezentujący AZS-AWFiS Gdańsk. Jednak jego występy na 50 i 100 m stylem klasycznym kończyły się na lokatach w trzeciej dziesiątce zawodników, pomimo uzyskania na 100 m stylem klasycznym najlepszego tegorocznego wyniku.

Polacy na Wyspie Małgorzaty wywalczyli dwa medale. Po złoto sięgnął Paweł Korzeniowski na 200 m stylem motylkowym (1.55,00), a brązowy - swój pierwszy w karierze seniorski medal - wywalczył na 100 m stylem motylkowym (0.55,16 - w el. 0.55,10)) znany kibicom raciborskim Konrad Czerniak z „Wisły” Puławy.

Polacy zajęli 12 miejsce w klasyfikacji medalowej. Ustanowiono dwa  rekordy Polski i dwa rekordy Europy.