Sport15 sierpnia 201019:40

Klasa A. Inauguracyjny falstart Krzanowic

Klasa A. Inauguracyjny falstart Krzanowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Ruszył nowy sezon. Krzanowice, mimo miejsca na pudle w poprzednim sezonie i etykiety jednego z głównych tegorocznych kandydatów do awansu do V ligi, w pierwszym meczu miały duże problemy z Turzą Śląską. Ostatecznie gospodarze musieli uznać wyższość ekipy z powiatu wodzisławskiego.

Początkowe minuty spotkania nie zwiastowały niczego złego dla Krzanowic. Gospodarze, co prawda musieli odeprzeć kilka groźnych ataków ze strony szybkich napastników Turzy, jednak poradzili sobie z nimi bez większych problemów. Mało tego, to zawodnicy Krzanowic, jako pierwsi umieścili piłkę w siatce przeciwnika, jednak chorągiewka liniowego powędrowała ku górze, przez co gol nie został uznany. Wywołało to konsternację w szeregach gospodarzy, gdyż ich zdaniem bramka została zdobyta prawidłowo.

Ta sytuacja zmobilizowała graczy Turzy, którzy mimo palącego słońca starali się zepchnąć do defensywy graczy Krzanowic. Przeprowadzili kilka składnych akcji, lecz żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem gola. Udało się to dopiero w 10. minucie z rzutu wolnego z około 20. metrów. Piłkę obok muru do siatki bramki Jacka Heroka posłał Michał Jambor.

Strata bramki była niczym woda na młyn dla graczy prowadzonych przez Artura Pączko. Gospodarze ruszyli do ataku, by czym prędzej doprowadzić do wyrównania.  Niestety większość ich ataków była rozbijana przez obronę Turzy. Nie zdeprymowało to jednak zawodników Krzanowic. W 16. minucie wywalczyli rzut rożny, z którego dośrodkowana piłka minęła wszystkich defensorów przyjezdnych i trafiła wprost do Macieja Kozickiego, a ten umieścił piłkę prawie w okienku bramki gości. 1:1.
Po zdobyciu bramki wyrównującej oba zespoły zaczęły rzadziej gościć pod bramką przeciwnika. We znaki dawało się palące słońce. Zarówno goście jak i gospodarze rozgrywali piłkę w środku boiska, przez co wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Druga odsłona inauguracyjnego pojedynku rozpoczęła się od zmasowanych ataków krzanowiczan. Przeprowadzili serię ataków, jednak żaden z nich nie przyniósł gola, przynajmniej nie dla miejscowych. Po jednym z takich ataków, piłkę przejęli zawodnicy Turzy, wyprowadzili szybką kontrę i zdobyli swą drugą bramkę w tym spotkaniu. Strzelcem gola był Przemysław Mikrut.
Strata drugiej bramki nie załamała gospodarzy. Starali się czym prędzej wyrównać, lecz znów mieli problemy z pokonaniem defensywy Turzy. Nie wychodziły im także strzały z dystansu, które w większości mijały światło bramki. Przyjezdnym wychodziło niemal wszystko. W 52. minucie po kolejnej szybkiej akcji piłka trafiła do Mariusza Gajdy, a ten mierzonym strzałem umieścił ją pod poprzeczką bramki Krzanowic.

W tym momencie gospodarze zdali sobie sprawę, że o komplet punktów w pierwszym meczu sezonu 2010/2011 będzie niezmiernie trudno. Postanowili jednak zawalczyć.  Udało im się zepchnąć drużynę Turzy do defensywy, lecz brakowało pewnego wykończenia ich akcji w postaci bramki. Dopiero w 63. minucie odrobinę nadziei w serca licznie zgromadzonych sympatyków Krzanowic wlał Tomasz Pieczarek, który w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym umieścił piłkę w siatce gości, zdobywając w ten sposób bramkę kontaktową.

Trafienie to nie zdało się jednak na wiele, ponieważ umiejętnie broniąca się drużyna Turzy Śląskiej rozbijała kolejne ataki gospodarzy. Co prawda w ostatnich minutach meczu gracz miejscowych przewrócił się w polu karnym po interwencji bramkarza przyjezdnych, jednak sędzia podjął decyzję o przyznaniu jedynie rzutu rożnego, który wyniku spotkania już nie zmienił.
Po 90. minutach arbiter zakończył mecz, w którym to Krzanowice zaliczyły mały falstart. Kibicom krzanowickiego klubu pozostaje chyba mieć nadzieję, że dalej może być już tylko lepiej.

KS 05 Krzanowice – LKS Unia Turza Śląska 2:3 (1:1)

0:1 – Michał Jambor
1:1 – Maciej Kozicki
1:2 – Przemysław Mikrut
1:3 – Mariusz Gajda
2:3 – Tomasz Pieczarek