Sport26 lipca 201011:14

Krzanowiczanki mistrzyniami Polski

Krzanowiczanki mistrzyniami Polski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W dniach 23-25 lipca dwie pary z Krzanowic wybrały się do dalekiego Gubina, aby rywalizować w Mistrzostwach Polski Kadetek w siatkówce plażowej. Ostatnie zawody sezonu okazały się bardzo szczęśliwe dla dziewcząt, które pokazały grę na wysokim poziomie i w pokonanym polu pozostawiły wiele par specjalizujących się w grze na piasku.

Sensacyjne zwycięstwo w turnieju odniosła para Karolina Daniszewska & Aleksandra Baron.
Krzanowiczanki rozpoczęły turniej od pewnego zwycięstwa nad Wrześnią, ale już w drugim meczu musiały się mocno napracować by wygrać po tie-breaku z parą z Łask. Trzeci mecz, który decydował o awansie do najlepszej czwórki, Ola z Karoliną niestety przegrały po niesamowitej walce z łodziankami. Aby grać o medale w niedzielę dziewczęta musiały pokonać kolejną parę z Łodzi. Tym razem krzanowiczanki nie dały żadnych szans rywalkom i gładko wygrały 2:0.

Mecz półfinałowy Ola & Kara stoczyła z koleżankami ze Śląska. Będzinianki po przegranej zdecydowanie pierwszej partii wzięły się do pracy i w drugim secie do końca walczyły o zwycięstwo, ale tego dnia krzanowiczanki były nie do pokonania.

Wielki finał to pokaz plażówki na najwyższym poziomie. Dziewczęta z Krzanowic i Ostródy walczyły o każdą piłkę a szala zwycięstwa przechodziła raz na jedna raz na drugą stronę. Pierwszy set padł łupem krzanowiczanek, ale jak na finał przystało na dwóch setach się nie skończyło, ponieważ Ola & Kara zaczęły popełniać dużo błędów, które konsekwentnie wykorzystały przeciwniczki i doprowadziły do tie-breaka.

Trzeci set był bardzo zacięty ale prowadzony pod pełna kontrolą krzanowiczanek, które uzyskały dwupunktową przewagę i utrzymały ją do końca meczu. Po meczu szał radości - KRZANOWICE MISTRZEM POLSKI

Druga krzanowicka para Julia Siedlok & Barbara Otlik również spisała się bardzo dobrze zajmując miejsca V - VI w Polsce. Basia z Julką już wszystkich przyzwyczaiły, że mecz w ich wykonaniu są wspaniałym widowiskiem trzymającym w napięciu do końca. Dziewczęta rozpoczęły turniej od zwycięskiego tie-breaka z Jastarnią. Niestety, drugi mecz w wykonaniu krzanowiczanek był słaby i przegrały z łodziankami. W sobotę późnym popołudniem Julka z Basią aby grać w niedzielnych ćwierćfinałach musiąły pokonać reprezentantki Polski - parę z Łodzi.

Pierwszy set to absolutna dominacja krzanowiczanek, które grając bezbłędnie gromią łodzianki do 8. Partia druga to istny horror, który zakończył się wynikiem 26:24 dla Krzanowic, co spowodowało odpadnięcie reprezentacyjnej pary z turnieju.

Przed Basią i Julką otworzyła się szansa gry o medale, ale musiały pokonać parę z Ostródy. Jak zwykle krzanowiczanki zafundowały wszystkim wiele emocji. Przegrywając w secie pierwszym 0:9 doprowadziły do remisu 20:20 i przegrały na przewagi. W partii drugiej już walka toczyła się punkt za punkt, lecz tym razem na przewagi zwyciężyły krzanowiczanki.

W tie-breaku żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi niż dwa punkty. Niestety przy stanie 12 : 11 dla ostródzianek sędzia odgwizduje wątpliwe przełożenie ręki krzanowiczanki, w ten sposób wybijając z rytmu dziewczęta. Po dyskusjach z sędziom zawodniczka z Krzanowic otrzymuje żółtą kartkę. W ostatniej akcji meczu kolejna błędna decyzja sędziego (aut po ataku krzanowiczanki) pozbawiła Basię i Julkę walki o medale.