Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 października 201619:48

Wręczono Filary Ziemi Raciborskiej FOTO

Wręczono Filary Ziemi Raciborskiej FOTO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu za kształcenie młodzieży oraz podnoszenie prestiżu miasta, Odlewnia Rafamet sp. z o.o., Izoserwis, Radio Vanessa, Rotex s.c., Stolarstwo Adrian Grzesik, Aldona Krupa - Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło oraz Elektro-fa Pavelek z Czech to tegoroczni laureaci nagrody Filar Ziemi Raciborskiej.

Tegoroczna gala miała miejsce 20 października w Domu Strzeleckim RAFAKO. Nagroda "Filar Ziemi Raciborskiej" jest przyznawana od ośmiu lat. Zainicjowane przez Raciborską Izbę Gospodarczą wydarzenie ma od czterech lat wymiar międzynarodowy, a patronat nad nim sprawuje Okresni Hospodarska Komora Opava. - Laureaci otrzymują m.in. statuetkę w formie filaru (symbolu ostoi i podpory) z gałązką liścia laurowego (metafory zwycięstwa), na której widnieje również renesansowa Baszta Miejska, znana m.in. logotypu Raciborza. Nagroda doskonale obrazuje nasze intencje uhonorowania przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych, które w szczególny sposób przyczyniają się do gospodarczego i społecznego rozwoju Raciborszczyzny i są jej ostoją - powiedział Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej. - Przez osiem kolejnych lat, podczas specjalnych uroczystości, przyznano 47 statuetek tym, którzy naprawdę zasłużyli na miano filaru tej ziemi - zaznaczył Roman Majnusz, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Izby.

Laureatów wyłania 9-osobowa kapituła, w której zasiadają przedstawiciele Raciborskiej Izby Gospodarczej, Prezydenta Miasta Racibórz, Starosty Powiatu Raciborskiego, Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Okresni Hospodarskiej Komory Opava i reprezentant laureatów z lat poprzednich. Oceniając kandydatów, grono to kieruje się m.in. wysoką jakością oferowanych przez nich wyrobów i usług, historią i perspektywami rozwoju firmy, jej dbałością o ochronę środowiska, a także wspieraniem inicjatyw lokalnych, kulturalnych i charytatywnych. Przy wyborze laureatów równie istotne są: działalność na rzecz promocji miasta i powiatu raciborskiego, współpraca z samorządem terytorialnym i współpraca transgraniczna.

W tym roku kapituła przyznała osiem nagród w kategoriach: "Firma", "Rzemiosło", "Działalność społeczna" i "Współpraca transgraniczna". Podczas tegorocznej gali wręczono także Nagrodę Specjalną.

W kategorii "Firma" uhonorowane zostały: Odlewnia RAFAMET Sp. z o.o., IZOSERWIS - Izolacje Budowlane Cezariusz Magott, Radio Vanessa FM oraz P.P.H.U. Rotex s.c. Marek i Roman Soroka. Stolarstwo Adrian Grzesik nagrodzono w kategorii "Rzemiosło", natomiast Aldona Krupa-Gawron (reprezentująca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło") została wyróżniona za działalność społeczną. Czeską firmę ELEKTRO-FA. PAVELEK s.r.o. doceniono za współpracę transgraniczną, zaś Nagrodę Specjalną przyznano Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

W imieniu nagrodzonych głos zabrał Adam Witecki, prezes Odlewni RAFAMET Sp. z o.o.
- Bardzo dziękuję kapitule za przyznane nam wyróżnienie, ta nagroda to dla nas zaszczyt. Prezes Ekiert powiedział dzisiaj, że jesteśmy bohaterami. W mojej opinii bohaterami są wszyscy pracownicy naszych firm, a nam przypadł w udziale zaszczyt odebrania tej prestiżowej statuetki - mówił Adam Witecki. - Filar Ziemi Raciborskiej" z pewnością przyczyni się do promocji zarówno naszej firmy, jak i wszystkich laureatów. Dla mnie ta nagroda jest jednocześnie pewnym zobowiązaniem do ciągłego rozwoju firmy, ale też i dbałości o naszych pracowników i społeczność lokalną. To motywacja do dalszej pracy - zaznaczył prezes Odlewni RAFAMET.

Podczas uroczystości głos zabrał także Mirosław Lenk. Prezydent Raciborza pokrótce opisał najważniejsze inwestycje oraz inicjatywy gospodarcze realizowane w mieście. Laureatom gratulowali m.in. obecni na sali przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych oraz organizacji branżowych, goście z Czech, a także laureaci poprzednich edycji wydarzenia. Galę uświetnił występ Żeńskiej Orkiestry Kameralnej pod kierownictwem Henryka Krótkiego oraz wokaliści zespołu wokalnego "Miraż", który pod kierownictwem Elżbiety Biskup działa w ramach Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Organizatorem wydarzenia była Raciborska Izba Gospodarcza, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Prezydent Miasta Racibórz oraz Starosta Raciborski. 

Sylwetki nagrodzonych podczas IV Międzynarodowej Gali "Filar Ziemi Raciborskiej" (laudacje wygłaszane podczas uroczystości)

Odlewnia RAFAMET Sp. z o.o. (kategoria "Firma")
Początki odlewnictwa w Kuźni Raciborskiej sięgają XIX w. kiedy to przy istniejącej już walcowni wybudowano małą odlewnię żeliwa, w której odlewano tuleje do osi wozów i furmanek. Właściwy rozwój odlewnictwa datuje się na lata po I wojnie światowej, kiedy to rozpoczęto wykonywanie odlewów żeliwnych dla górnictwa i maszyn rolniczych. W wyniku wyodrębnienia gospodarki odlewniczej ze struktur organizacyjnych Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. w dniu 01.02.2016r. powstała spółka pod nazwą Zespół Odlewni RAFAMET. Stuprocentowym udziałowcem spółki jest Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. Największy rozwój Odlewni nastąpił po usamodzielnieniu się spółki. W latach 2001-2009 zainstalowano: zautomatyzowaną linię do regeneracji mas formierskich, instalację odpylania zespołu krat wstrząsowych i żeliwiaków oraz piec indukcyjny OTTO JUNKER o wydajności 8 t/h. Odlewnia RAFAMET Sp. z o.o. jest producentem odlewów żeliwnych, z żeliwa szarego, sferoidalnego i stopowego. Świadczy szeroki pakiet usług odlewniczych począwszy od analizy i opracowania dokumentacji technologicznej, poprzez wykonanie zespołów modelowych, aż do odlewów i ich obróbki mechanicznej. Specjalizuje się w produkcji jednostkowej i małoseryjnej odlewów ciężkich, o wadze do 40 000 kg. Klientami Spółki są firmy z sektora maszynowego, automotive, okrętowego, energetycznego i górniczego. Firma eksportuje 75 proc. swoich wyrobów, głównym rynkiem zbytu jest rynek niemiecki. Produkty Odlewni RAFAMET trafiają również do Czech, Włoch, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, na Słowację i do USA. Produkcja odlewów wynosi ponad 6000 ton rocznie. Spółka jest jedynym krajowym producentem płyt montażowych wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Duża część produkcji odlewów realizowana jest na bazie jednorazowych modeli styropianowych. W 2006 roku dziennik "Puls Biznesu" przyznał Zespołowi Odlewni RAFAMET tytuł "GAZELA BIZNESU 2006" i tym samym potwierdził przynależność zakładu do elitarnego klubu dynamicznie rozwijających się firm. Odlewnia RAFAMET wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania zgodny z wymaganiami norm ISO9001:2008 i ISO14001:2004, certyfikowany przez Bureau Veritas oraz certyfikat DNV-GL na zgodność produkowanych odlewów z zasadami kwalifikacji dla przemysłu okrętowego. W czerwcu 2016 r. nazwa spółki została zmieniona na Odlewnia RAFAMET Sp. z o.o. Natomiast w lipcu został sfinalizowany proces wdrożenia certyfikatu DNV w zakresie dopuszczenia firmy do wykonawstwa odlewów według przepisów morskich zgodnie z międzynarodowymi standardami DNV.

IZOSERWIS - Izolacje Budowlane Cezariusz Magott (kategoria "Firma")
Firma obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności. Siedziba Przedsiębiorstwa ,,IZOSERWIS" Izolacje Budowlane początkowo mieściła się w miejscu zamieszkania założyciela, później znajdowała się w lokalu wynajmowanym od miasta. Od kilku lat firma dysponuje własną siedzibą przy ul. Starowiejskiej 97. Przez kolejne lata działalności następował rozwój technologii zabezpieczeń hydroizolacyjnych przeciwwilgociowych i przeciwwodnych wraz z pracami towarzyszącymi w budynkach użytkowanych i nowowznoszonych. Było to iniekcyjnie odtwarzanie nieistniejących izolacji w sposób grawitacyjny i ciśnieniowy, stosowanie bentonitów do zabezpieczeń przeciwwodnych oraz generatorów mikrofalowych do osuszania ścian. Po otrzymaniu w 2004 r. przez właściciela firmy tytułu rzeczoznawcy mykologiczno - budowlanego Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa, rozpoczęto działalność w zakresie wykonywania ekspertyz oraz opinii technicznych dotyczących sposobu renowacji i napraw zawilgoconych i zagrzybionych budynków (przede wszystkim zabytkowych). Do dnia dzisiejszego wykonano ok. 50 ekspertyz i opinii z tego zakresu. W 2006 r. właściciel otrzymał tytuł rzeczoznawcy konstrukcyjno-budowlanego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Od tego czasu sporządzane były również ekspertyzy konstrukcyjne dotyczące najczęściej różnego rodzaju spękań i obsunięć ścian i fundamentów budynków które uległy zalaniu wodami powodziowymi. W 2007 roku otrzymano dokument patentowy pt.: "Mikrofalowe urządzenie do osuszania budynków i niszczenia szkodników biologicznych w konstrukcjach budowlanych". Od tamtej pory właściciel zostaje regularnie powoływany jako biegły sądowy do wydawania opinii z zakresu budownictwa dla sądów różnej instancji. Przez wszystkie lata istnienia firmy prowadzona jest działalność polegająca na publikowaniu artykułów o ogólnopolskiej prasie technicznej lub specjalistycznych konferencjach tematycznych w zakresie hydroizolacji, przeznaczonych dla inżynierów budownictwa. Przedsiębiorstwo zajmuje się także wykonywaniem prac projektowych w zakresie hydroizolacji. Główne realizacje firmy (zabezpieczenie przeciwwilgociowe lub przeciwwodne) miały miejsce w Budynku Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach (dawnym budynku Sejmu Śląskiego, rok 1997), Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego (2002 r.) oraz w sądach mieszczących się w Raciborzu, Rybniku, Żorach, Gliwicach, Pszczynie, Cieszynie (lata 2002-2016r). Poza tym realizacje obejmują około 40 pałaców, zamków i kościołów, a także około 250 innych obiektów. Przedsiębiorstwo "IZOSERWIS" Izolacje Budowlane Cezariusz Magott należy do Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa - Zarząd Główny, Komisja Ekspertów na lata 2015 - 2019 r. oraz Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Firma działa również wspomagając w zakupie pomocy dydaktycznych raciborskim szkołom. 

Radio Vanessa FM (kategoria "Firma")
Radio Vanessa powstało w Raciborzu 5 czerwca 1994 roku dzięki pomysłowi garstki ludzi, którzy chcieli utworzyć na tym terenie lokalną stację radiową. Wtedy to skromnymi środkami, ogromnym zapałem i zaangażowaniem udało się uruchomić radio, którego naczelnym celem było łączenie środowiska Ziemi Raciborskiej i nadawanie programu poświęconego tematom lokalnym. Obecnie Radio Vanessa jest jedną z najpopularniejszych lokalnych stacji radiowych w województwach śląskim i opolskim. W zasięgu radia znajduje się 400 tysięcy potencjalnych słuchaczy. W ogólnopolskich badaniach słuchalności przeprowadzonych przez Millword Brown SMG/KRC Radio Vanessa znajduje się w czołówce najczęściej słuchanych rozgłośni, zaś w powiecie raciborskim uzyskano wynik 30 proc. udziału w rynku, co daje pozycję absolutnego lidera na tym terenie. Osiągnięcia te są efektem cyklicznego badania i dostrajania się do zachodzących w społeczeństwie zmian oraz jednocześnie konsekwentnego promowania ugruntowanej marki. W 1997 roku Radio Vanessa otrzymało Nagrodę Mediów NIPTEL 97 za ofiarną i natychmiastową pomoc podjętą w czasie katastrofalnej powodzi, podczas której radio organizowało i koordynowało działania ratunkowe. Wniosek o przyznanie NIPTELA dla Radia Vanessa złożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W roku 2013 radio wygrało konkurs przeprowadzony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na częstotliwość radiową w Krapkowicach na 95,8 FM. Tym samym zasięg mocno się powiększył obejmując znaczną część województwa opolskiego. W chwili obecnej radio oczekuje na rozstrzygnięcie konkursu na kolejną częstotliwość radiową, która będzie znajdowała się w Oleśnie. W ramówce radia znajdują się pozycje poradniczo - edukacyjne, a także informacyjne tworzone przez zespół redakcyjny radia. Poczesne miejsce znajdują również lubiane autorskie programy muzyczne i rozrywkowo-kulinarne, takie jak "Śląska Biesiada" prowadzona przez Piotra Scholza, czy "Rączka Gotuje" prowadzona przez Remigiusza Rączkę. Ponadto radio zajmuje się działalnością reklamową, czyli sprzedażą czasu antenowego klientom lokalnym oraz ogólnopolskim. Przy realizacji programów radiowych, jak również działalności reklamowej, radio bazuje na swoich wieloletnich doświadczeniach. Pracownicy radia posiadają odpowiednią wiedzę i możliwości kwalifikujące ich do stworzenia ciekawego rezultatu antenowego. Radio Vanessa to 22 lata doświadczenia w branży. "Radio Vanessa - na każdy dzień!"

P.P.H.U. Rotex s.c. Marek i Roman Soroka (kategoria "Firma")
Firma Rotex powstała w 1994 r. jako spółka cywilna braci Marka i Romana Soroków. Od początku swej działalności zajmują się handlem artykułami budowlanymi, przy czym największą uwagę poświęcają szeroko rozumianym artykułom złącznym, takim jak: kołki, dyble, gwoździe, kotwy, elektrody. W szczególności zaś specjalizują się w zaspokajaniu potrzeb na wszelkiego rodzaju śruby. W asortymencie Przedsiębiorstwa Rotex znajdujemy szeroką gamę śrub różnych typów, klas i właściwości. Firma współpracuje zarówno z producentami, jak i największymi dostawcami, więc hasło dużego i popularnego marketu budowlanego "nikt nie pokona naszych cen" nie odnosi się do Przedsiębiorstwa Rotex! Spółka niemal od początku swojej działalności należy do Raciborskiej Izby Gospodarczej. W roku 2001 w Rotexie został wdrożony certyfikat ISO9001/2000. Firma wielokrotnie wspierała także inicjatywy wielu organizacji pozarządowych m.in.: Stowarzyszenia na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" - Zagrajmy Razem integracja, sport, rehabilitacja, Raciborskiego chóru mieszanego "STRZECHA"- festiwal pieśni Stanisława Moniuszki, czy Stowarzyszenia "Drengowie znad Górnej Odry" - Raciborski Festiwal Średniowieczny.

Stolarstwo Adrian Grzesik (kategoria "Rzemiosło")
Zakład jest rodzinną firmą, przekazywaną z ojca na syna. Wieloletnie doświadczenie to gwarancja, że każdy produkt wychodzący z Stolarstwa Adrian Grzesik jest najwyższej jakości. Działalność rozpoczęła się w 1932 roku. Firma założona została w Raciborzu, przez dziadka Pana Adriana Grzesika - Pana Aflreda Ronczka, który w 1960 roku przekazał ją Stanisławowi Grzesik. W 1997 roku firma przeszła w ręce dzisiejszego właściciela i od tego czasu o intensywnie się rozwija, inwestując w nowe technologie. Wysoka jakość oferowanych przez stolarstwo produktów i świadczonych usług jest jej najlepszą reklamą. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu produktów z drewna, okleiny oraz płyt. Wytwarzają również produkty malowane między innymi: drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, meble kuchenne, meble łazienkowe, sypialnie, meble dziecięce oraz meble do zabudowy. Przedsiębiorstwo wykonuje zamówienia na specjalne życzenie klienta.

Aldona Krupa-Gawron (Działalność społeczna)
Pani mgr Aldona Krupa-Gawron jest Prezesem Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Funkcję tą sprawuje społecznie od roku 2000. Od dziewiętnastu lat jest też choreografem i kierownikiem artystycznym szesnastu zespołów artystycznych działających w powyższej Organizacji Pożytku Publicznego. Na co dzień prowadzi zespoły folklorystyczne, mażoretki oraz zespoły tańca nowoczesnego. Dzięki utrzymywaniu przez panią Aldonę Krupa-Gawron stałego wysokiego poziomu artystycznego poszczególne grupy zespołów są odpowiednio członkami: Międzynarodowych organizacji folklorystycznych C.I.O.F.F i I.O.V, a także Polskiej Federacji Tańca, oraz Europejskiej Asocjacji Mażoretek. Dzięki nominacji tych właśnie organizacji zespoły prowadzone przez panią Aldonę Krupa-Gawron z powodzeniem reprezentowały Racibórz i Polskę na międzynarodowych festiwalach i mistrzostwach w Czechach, na Słowacji, w Austrii, Chorwacji, Czarnogórze, Macedonii, Niemczech, Belgii, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, Grecji, we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Serbii, na Majorce, na Cyprze, Ukrainie, w Turcji, Brazylii, Wenezueli, Korei Południowej, Indonezji, Meksyku, Chinach, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Prócz wojaży zagranicznych zespoły prowadzone przez panią Gawron średnio 60 razy w roku występują na terenie miasta i powiatu, przygotowując oprawy artystyczne imprez służących społeczności lokalnej. Są to zarówno festyny szkolne, jak i oficjalne imprezy miejskie, powiatowe, sportowe, ekologiczne, antyalkoholowe, charytatywne, np."Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", "Marsz Nadziei", czy "Gwiazdka Serc". Pani Krupa-Gawron podejmuje też co roku wiele własnych, cyklicznych już inicjatyw. W ramach ścieżki edukacyjnej "Kultura regionalna" na scenie RCK prezentuje uczniom wszystkich szczebli w całym regionie oparte na autorskich scenariuszach widowiska i scenki folklorystyczne odzwierciedlające życie dawnej wsi. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się też prezentowane im przez zespoły stowarzyszenia teatralno- taneczne interpretacje szkolnych lektur.  Wychodząc naprzeciw naturalnej potrzebie wzajemnego rozwoju wspólnej kultury przygranicznej, pani Aldona Krupa-Gawron od siedemnastu lat organizuje Festiwal Międzynarodowe Spotkania Artystyczne: "Śląsk - kraina wielu kultur". Cykliczna już impreza pozwala na szeroką prezentację całej gamy rozmaitości kulturowej Śląska, co pozwala na uświadomienie uczestnikom projektu tego, co ich na bazie wspólnych korzeni kulturowych łączy, co warto pielęgnować, kochać i przekazywać innym. Była inicjatorem i współorganizatorem dwóch edycji warsztatów dla nauczycieli "Animator tańca w szkole", które ukończyło ponad 100 nauczycieli z całego regionu. Pani Aldona Krupa-Gawron jest osobą niezwykle utalentowaną, dynamiczną i głęboko zaangażowaną w pracę i wychowaniu dzieci i młodzieży, posiadającą bardzo szeroką wiedzę na temat tańców ludowych oraz obrzędów i zwyczajów Śląska, które są dla niej inspiracją. Jej pietyzm w opracowywaniu tańców regionu był i jest zauważany przez komisje artystyczne wielu prestiżowych festiwali i przeglądów zarówno w kraju, jak i za granicą. Posiada wybitny talent.

ELEKTRO - FA. PAVELEK s.r.o. (kategoria "Współpraca transgraniczna")
ELECTRO-FA.PAVELEK, s.r.o. to firma z długą historią sięgającą 1991 roku, obecnie świadczy usługi z zakresu instalacji elektrycznej, montażu, szwedzkich pomp ciepła. Ponadto realizuje projekty działań oszczędnościowych w celu zmniejszenia energochłonności wszystkich typów budynków, wydajnej pracy i firm produkcyjnych. Przedsiębiorstwo projektuje i produkuje również produkty w dziedzinie systemów komunikacji mieszkalnych pod marką Czechphone, systemów frekwencyjnych oraz inteligentne systemy zarządzania budynkiem. Zwraca uwagę na jakość pracy i dlatego zatrudnia pracowników o wysokiej specjalizacji. Wraz ze stopniowym rozwojem nowych technologii, firma nieustannie rozwija się i modernizuje swoje zasoby techniczne i wyposażenie. Spółka oferuje usługi na najwyższym poziomie, czyli od pierwszej rozmowy z klientem, poprzez realizację projektu do późniejszego przeglądu i obsługi klienta. Wszystkie zamówienia są przygotowywane z zachowaniem najmniejszych szczegółów, na podstawie dokumentacji projektowej, która jest podstawą udanej realizacji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu (Nagroda Specjalna)
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu została powołana do życia w 2001 roku. To nowoczesna placówka akademicka kształcąca na następujących kierunkach licencjackich: Administracja, Bezpieczeństwo Państwa, Filologia, Wychowanie Fizyczne, Turystyka i rekreacja, Pedagogika, Edukacja Artystyczna w tym kierunkach inżynierskich: Architektura oraz Automatyka i Robotyka. PWSZ w Raciborzu posiada szeroką bazę materialną (budynek główny na ul. Słowackiego 55, budynek Architektury na Łąkowej 31a i budynek dla studentów kierunków artystycznych na ul. Lwowskiej 9). PWSZ udostępnia również możliwość skorzystania z basenu, stadionu, domu studenta i nowoczesnej biblioteki. Całość zlokalizowana jest na terenie kampusu w dogodnych dla uczących się odległościach. Uczelnia aktywnie działa również na polu współpracy międzynarodowej z placówkami we Włoszech, Portugalii, Serbii, Turcji i Czechach. PWSZ stale organizuje spotkania i konferencje naukowe (Konferencja OZE we współpracy z Miastem Racibórz). Uczelnia współpracuje także z lokalnym biznesem. Rektorem Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu jest prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewa Stachura.

Autor: Michał Kaptur,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności26 marca 202409:45

Wózek widłowy zmiażdżył podudzie pracownika

Wózek widłowy zmiażdżył podudzie pracownika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności27 marca 202410:26

Zielone Płuca na Ostrogu kontra deweloperka. Tężnia finiszuje a radny mówi o kulisach inwestycji [FOTO LOTNICZE]

Zielone Płuca na Ostrogu kontra deweloperka. Tężnia finiszuje a radny mówi o kulisach inwestycji [FOTO LOTNICZE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
37
Racibórz:

Zielone Płuca Ostroga to projekt, który w 2021 r. poparło ponad 3,5 tysiąca mieszkańców Raciborza. W kwietniu 2024 r. kończy się pierwszy etap tego projektu. Raciborzanie będą mogli odpocząć przy tężni, która powstaje przy zbiegu ulic Książęcej i Elżbiety.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 marca 202409:36

Jazda na zderzaku zakończona kolizją

Jazda na zderzaku zakończona kolizją - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności26 marca 202423:27

Groźne zdarzenie u sąsiadów. Winna sarna

Groźne zdarzenie u sąsiadów. Winna sarna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śl.
Aktualności27 marca 202414:47

Konwencja programowa PiS do powiatu. Pięć konkretów [WIDEO]

Konwencja programowa PiS do powiatu. Pięć konkretów [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

Poseł Paweł Jabłoński oraz kandydaci PiS do Rady Powiatu Raciborskiego przedstawili dziś, 27.03., na Rynku swoje najważniejsze założenia programowe na kadencję 2024-2029.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 marca 202422:16

Pamiętaj o konfesjonale. Przedświąteczna spowiedź w raciborskich parafiach

Pamiętaj o konfesjonale. Przedświąteczna spowiedź w raciborskich parafiach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w wielu domach już na ostatniej prostej. Raciborskie parafie zachęcają w tym czasie do skorzystania z sakramentu pokuty.

opr. J.P.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 marca 202423:13

Raciborskie samorządy dostały wsparcie na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

Raciborskie samorządy dostały wsparcie na drogi dojazdowe do gruntów rolnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Wręczono kolejne umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w naszym regionie. Do gmin z subregionów centralnego i zachodniego trafi łącznie ok. 8 mln zł. Pieniądze otrzymały: Pietrowice Wielkie, Kornowac, Racibórz i Powiat Raciborski.

ŚlUM
Reklama
Sport26 marca 202408:52

Jakubowski i Iwanowski mistrzami Polski w zapasach

Jakubowski i Iwanowski mistrzami Polski w zapasach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności27 marca 202409:42

Kuźnia Raciborska. Niebezpieczna pamiątka po II wojnie światowej

Kuźnia Raciborska. Niebezpieczna pamiątka po II wojnie światowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Nasz Racibórz 15.03.2024
14 marca 202421:35

Nasz Racibórz 15.03.2024

Nasz Racibórz 08.03.2024
7 marca 202423:50

Nasz Racibórz 08.03.2024

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.